Listopad 2016

"studený psí čumák"

23. listopadu 2016 v 14:31
To je prvotní..co mě napadlo po přečtení "Srdce z kovu".Je mnoho významů..spojení přirovnání..Zlaté srdce , houby...každý tě rád zneužije..a po upotřebení odhodí...Srdce z kamené , můžeš se přetrhnout...ale neni Tě to moc platné...majitelé vybaveného tímto srdcem neoblomíš..tak už zbývá jen jedno...člověk bez srdce..toho nerozhodí nic a nikdo..opovrhuje slzami..prosbami..natož aby cítil soucit..!! Jedině člověk se stentem k srdci občas něco cítí...strach...ale né o druhé...ale sám o sebe..Vím je to tvrdé...ale věřte...vím o čem mluvím...mám to doma....!!

" NIKDY NEVÍŠ"

13. listopadu 2016 v 19:04
Občas se mě stává..že se zamyslím ..nad kamarádstvím..upřímností.Sliby které si lidé dávají..dušují se když o někom mluví..že by nikomu neřekli to , co svěřují vám.Ale pravda je opravdu někdy úplně jinde.Žijí tím , že senzace a trápení někoho jineho je pro ně jako droga , nebo života budič..který jim dává sílu , že oni jsou Ti borci..kteří vlastně žijí z trablů a trápení jedinců..kteří jim bezmezně věří..když se jim svěřují s pocitem že mají oporu onoho jedice v dané těžké chvíli..Každý má své slabé a smutné chvilky..kdy se potřebuje o někoho opřít a svěřit se mu..Ale někdy je asi mnohem lepší poradit si sám..než v někom vyvolávat falešný soucit..

"nemám ráda kdyby"

1. listopadu 2016 v 20:45
Slovo kdyby bývá zavádějící..Přiznám se , že i já jsem bývalala takový malý " patolog"..který se ve všem zbytečně pitvá a ohlíží se pořád zpáky za něčím, co už je dané a většinou nevratné..Pokládala jsem si otázky : proč se to děje mě..mám smůlu.?.musela jsem se rozvádět ? Proč stále "dřepím" na stejném pracovním postu a brblám...ano...jen brblám...a stejně s tím nic neudělám...protože je to pro mne takhle vyhovující a pohodlné.A naše dějiny jsou stejné...at by se odehráli jakkoliv..stejně by jsme to ničím neovlivnili. Možná by jsme se měli lépé..a nebo taky né..možná by jsme tady ani nemuseli být..a proto budme rádi...že jsme v poho..a máme se z čeho radovat...Je pravda...že je toho čím dál méně...ale i pro to málo.. to stojí za to !!!