Září 2017

"Cesta za štěstním"

26. září 2017 v 18:44
Být mladý je úžasná věc..máte spousty snů..a ideálů.Žijete a sníte..že jednou si pro vás přijede při nejmenším princ na bélém koni...Žijete ted a tady nic neřešíte..krása mládí..a vše co je s ním spojené..první lásky..rozchody..Objeví se někdo s kým je vám velmi hezky..Přijde princeznovská svatba..z které po pravdě nic nemáte..protože trpíte těhotenskou nevolností..Narodí se dcerunka..kterou máte jak panenku na hraní..protože sami jste ještě velkým dítětem...po ni přijde druhá dcerunka..jste spokojeni..štastní..nemáte důvot si na nic a na nikoho si stěžovat..Jen postupemem času máte pocit...že vám něco chybí...že by větší porozumění..nebo láska..Věříte lichotkám a řečem které už tak často v běžném životě neslýcháte..A pohroma je na světě..Vyměníte jistoty..za pár hezzkých slůvek..které se hezky poslouchají...Jdete si každý svoji cestou..zažíváte hezké chvíle ale i hořká zklamání..Čas ubíhá..a vy si čím dál častěji vybavujete chvíle..kdy jste vlastně byli štastní a spokojení...ale bohužel už to nemáte komu říct..protože ten kterému by jste to tak rádi řekli..už vás nemůže vyslechnout..protože odešel..tam...od kud bohužel už nikdy není návratu...Každým dnem si vzpomenete..a svoji minulost si táhnete sebou jako temný stín....

"Na pohodu"

18. září 2017 v 22:05
Celý život od prvních krůčků..jsme motivování něčím..když budeš hodný dostaneš hračku..bombony...jak život jde dál..jsou naše cíle vyší..vzdělání...krásné bydlení..auto...To všechno jsou krásné věci...ale velmi pomíjivé...Možná jsem takový " mimon"..ale pro mně je momentálně prioritou úcta..zdraví..a láska...To je obrovská životní motivace..Všechno se vám zdá hned jednodusší..snáze zvládáte životní situace..když máte pohodu a klid..a kolem sebe lidi..co máte moc rádi..a oni vás..je to pro vás obrovská " motivace" toho..že dokážete zvládat věci..kolem sebe i ty do kterých by jste se nikdy za žádných okolností nepustili...Atohle je pro mně nejvíc !!!

" Síla slova "

11. září 2017 v 16:40
Né každému je dnes upřímnost vlastní . Naopak spousta lidí má "model" v tom ..že když z toho můžu mít prospěch..tak proč se nesnížit k malé..či velké lži..Pomlouvají se známí ...nejlepší kamarádi..Bravurně se donáší šéfovi..mnozí se tím snaží být lepší než jsou..!! Občas to hraničí až s jednoduchostí jejich myšlení.. o které oni sami jsou přesvědčeni..že jejich " dobrosrdečná povaha..je až křištálově čistá..jak studánka..!!..Bohužel já sama jsem k takovému" modelu".. nepatřila..vždy jsem říkala na tvrdo..co jsem si myslela...a taky nejednou "na tvrdo " narazila..Pochlebování..a lži zřejmně mají mnohem větší váhu..! Ale hlavně se mnohem lépé poslouchají.." Proč vlastně neříct pravdu ".? Lhaním ani pochlebováním bych si musela přestat vážit sama sebe..Ano jsou situace..kdy je lepší mlčet..než si hrát na kamarádku..a myslet to s ní dobře..že ji řekneme ..že její manžel má poměr...ničemu nepomůžeme...jen ublížíme..!! a ne jen jednomu člověku...Tohle už není o upřímnosti..ani kamarádství..to už někdy hraničí ...až se škodolibostí...Tak je třeba občas zvážit..kdy být upřímný...a kdy raději pomlčet..a nevrtat do něčeho...do čeho nám opravdu nic není...!!!

"Nebe peklo ráj"

8. září 2017 v 17:45
..Kdyby existovalo..tak už je zřejmně dávno přeplněno..a vstupenka tam je jak cesta na Mars..!!Smějící se..Myslím si.. že je spousta lidí co by si ho upřímně zasloužili..kolik způsobyli zla.. bolesti.. mrzutosti.Ubližují těm ..kteří se nemůžou bránít..a mají i nelehký osud..a leckterý " darebák " jim ještě naloží..aby ukázal svoji moc a sílu...Naopak si myslím..že zloduchové mají leckdy snazší cestu..než ti dobrosrdeční a hodní..Jen v pohádkách zřejně zvítězí dobro nad zlem..výjimky se samozřejmně dějí..ale asi v minimální míře..Proto si myslím...že je hodně lidí...co by si opravdu "peklo zasloužili.."Ale zázraky se nedějí...snad jen v pohádkch.."proto je peklo prázdné ".