Svoboda

11. září 2018 v 11:59
Dnešní..děti..a né jen děti...ale hlavně dospělí...mají neomezené možnosti které doba ve které žijeme...dává skoro vše co jiné generace neměli..Je to samozřejmě pozitivum..!!Koupit se dá úplně všechno..bez jakého koliv problému..pokud nám to finance dovolí..Děti mají od narození luxusní kočárky..potom hračky o kterých se nám ani nesnilo.Telefony nejnovějších značek...a tak dospíváme...prožíváme..lásky zklamaní...zakládáme rodiny..Člověk není žádný "puritán " aby odsuzoval věkové rozdíli..kdy ženy rodí v "babičkovském " věku..muži si berou ženy o dvě až tři generace mladší..Jen čím dál víc vnímám to...že se zakládají rodiny..a rodiče spolu žijí jen " na psí " knížku...samozřejmně každého věc...ale tím pádem to mají snazší..z tohoto svazku..kdykoliv odejít..jako by se báli zodpovědnosti...Rodiče a prarodiče neměli na růžích ustláno...a přes to všechno spolu vydrželi celý život..dnes se nepohodnou..zbalí si tašku..rozdělí dítě maximálně do střídavé péče..a je po spolužití...a kde je "zodpovědnost " že dítě by chtělo mít aspon jeden základní domov ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mamcinkoutek mamcinkoutek | E-mail | 11. září 2018 v 14:09 | Reagovat

S tímto názorem se naprosto ztotožňuji, moji kluci mají jeden domov ale bohužel dva táty, jeden bydlí s námi a druhý jezdí jendou za čas na návštěvu, víc jsem pro ně nemohla udělat...Když má tento názor pouze jeden z rodičů nic moc s tím ten druhý nezmůže

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. září 2018 v 11:44 | Reagovat

Asi souhlasím s tím, že to manželství má nějakou váhu a podstupovat by se mělo, aby lidi nenapadalo moc utíkat, když se něco pokazí.
Na druhou stranu si myslím, že mentalita našich babiček a dědečků byla odlišná, takže oni to "vydrželi za každou cenu", protože co by o nich jiní lidé řekli, že.

Ono to bude asi někde uprostřed. Nesmí se to přehánět s laxností ale také s nějakým pocitem pro povinnost ať se děje co se děje.
I tak je zvláštní, že v dnešní době, kdy mají všichni tu volnost je obrovské množství domácího násilí. Nechybí jen zodpovědnost. Chybí nějaké povědomí hranic. Mám někdy pocit.

3 alca-20 alca-20 | 17. září 2018 v 8:18 | Reagovat

[2]: naprostý souhlas..i když znám spousty případů...že i v případě domácího násilí..většina "trpí" než se s tím rozhodne něco dělat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama